+44 7555 120012 administrator@szkola303.co.uk

KOŁO RODZICÓW

Koło Rodziców stanowią przedstawiciele rodziców wybierani na początku każdego roku szkolnego i zatwierdzani przez Dyrektora szkoły. W Kole Rodziców zasiada po dwóch przedstawicieli rodziców z każdej klasy. Pracą Koła Rodziców kieruje Przewodniczący Koła Rodziców, wybierany na pierwszym zebraniu w roku szkolnym.

Koło Rodziców pełni funkcję konsultacyjną dla Dyrekcji Szkoły. O potrzebie funkcjonowania Koła Rodziców, corocznie decyduje Dyrekcja Szkoły.

Do zadań Koła Rodziców należy organizowanie imprez szkolnych dla uczniów w porozumieniu i za zgodą dyrekcji szkoły, pomoc w zorganizowaniu uroczystości szkolnych, kawiarenki i kiermaszy okolicznościowych, uczestniczenie w zebraniach zwoływanych przez Dyrektora Szkoły.

Koło Rodziców nie ma wpływu na żadne decyzje podejmowane w szkole przez Dyrektora Szkoły, jej członkowie mogą jedynie sugerować przewodniczacemu Koła Rodziców wprowadzenie zmian w kwestiach, które leżą w zakresie powinności Koła Rodziców określonych okreslonych Statutem Szkoły.